Otwórz swoje najlepsze wspomnienia z tej magicznej serii

Dla kogo stworzone zostały Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa 76396? Czy to zestaw dedykowany raczej dla młodszych miłośników układania klocków Lego, a może kierowany do starszych odbiorców, którzy przykładają wagę do skomplikowanych konstrukcji? Model oferuje nam aż 300 różnych elementów, z których złożymy określoną budowlę, w tym przypadku jest to jedna z lekcji zajęć z wróżbiarstwa w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Jednocześnie wcale nie musimy kierować się przy budowaniu instrukcją. Twórcy wręcz zachęcają do tego, żeby projektować według własnych wzorców. 

Znane i lubiane postacie

Cały zestaw z zajęć wróżbiarstwa to nie tylko klocki, ale też i dodatkowe drobne akcesoria, które mają zadbać o większy realizm danej sceny czy w końcu figurki znanych i lubianych postaci z serii. Do zabawy wykorzystamy więc takich bohaterów jak: Harry Potter, profesor Trelawney czy Parvati Patil. Sam zestaw, z racji na dużą ilość elementów, skierowany jest do dzieci powyżej ósmego roku życia. Chwile z Hogwartu to świetny pomysł na świąteczny lub urodzinowy upominek dla fana klocków Lego. Warto też zauważyć, że układanie klocków samo w sobie ma sporo walorów nie tylko rozrywkowych, ale i edukacyjnych. Dziecko, które regularnie bawi się takim zestawem, rozwija w sobie umiejętności manualne, konstrukcyjne czy interpersonalne, gdy zajmuje się tą czynnością w większej grupie. Nie sposób i nie wspomnieć o chyba największym plusie płynącym z układania klocków wszelkiego rodzaju, jakim jest ogromne rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Połącz zestawy ze sobą

Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa to dobry zestaw dla tych dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w układaniu bardziej skomplikowanych klocków. Znajdziemy tu więcej elementów, co samo w sobie będzie wymagało większego skupienia od użytkownika. Jednak wciąż jest to zestaw, który raczej utrzymuje się na początkującym poziomie trudności. W skrócie, ułożenie takiej konstrukcji zajmie dziecku prawdopodobnie kilka godzin.