Sala Profesor Trelawney z klocków LEGO

Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa 76396 za grosze to zaawansowany zestaw klocków LEGO, który został stworzony nie tylko z myślą o miłośnikach konstruowania, ale również z myślą o wielbicielach bestsellerowej serii autorstwa J.K. Rowling o Harrym Potterze. Siedem tomów przygód młodego czarodzieja doczekało się milionów fanów na całym świecie, a także spektakularnych ekranizacji.

Pierwsze lekcje wróżbiarstwa

W trzeciej części serii pod tytułem “Harry Potter i Więzień Azkabanu” uczniowie zaczynają nowy przedmiot, a mianowicie wróżbiarstwo. W jednej z odległych wież Szkoły Magii i Czarodziejstwa znajduje się sala ekscentrycznej Profesor Trelawney, która szybko budzi niechęć większości uczniów. Zajęcia polegają na wróżeniu z fusów czy też ze szklanej kuli, a obwieszona ozdobami nauczycielka straszy uczniów przerażającymi przepowiedniami, które nigdy się nie sprawdzają. Właśnie do tej części nawiązuje zestaw klocków “Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa”.

Wielka dbałość o szczegóły

Komplet został wyprodukowany z myślą o dzieciach od ósmego roku życia, składa się z 297 elementów oraz trzech minifigurek, które przedstawiają Harry’ego Pottera, Profesor Trelawney oraz Parvati Patil. Sama sala znajduje się w rozkładanej księdze, co czyni zestaw mobilnym, a ponadto efektownie wygląda. Twórcy zadbali o to, aby sala przypominała gabinet dziwacznej czarownicy, a więc są tutaj ciężkie zasłony, rzeźby oraz naklejki przedstawiające imbryki i filiżanki do wróżenia z fusów. Ponadto na ławce widnieje szklana kula, z której można odczytać przyszłość. Bardzo dobre wrażenie robi minifigurka przedstawiająca Profesor Trelawney, którą zaopatrzono w burzę włosów związanych chustą i okulary w grubych oprawkach. Uczniowie zostali wyposażeni w różdżki, tak więc konstruktor otrzymuje w tym wypadku wszystko, czego może potrzebować, aby odgrywać kultowe sceny z zajęć czy też tworzyć swoje alternatywne scenariusze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zestaw ten łączyć z posiadanymi już zestawami z serii.